Medlemsmøte i NHO LT Midt-Norge
NHO LT Region Midt-Norge inviterer alle medlemmer til et viktig møte om godstransportens rolle i omstilling, infrastruktur og samfunnsplanlegging.
Hvordan skal Norge frakte godset sitt i framtida? Er det vei, sjø eller jernbane som bør ta større ansvar – og hvordan skal vi prioritere fremover?
Det vil bli flere innlegg som belyser ulike utfordringer for gods på veg, sjø og skinner og avsluttende politisk debatt med inviterte representanter fra ulike partier.
Møtet arrangeres i samarbeid med NHO Trøndelag.
Det hele avsluttet med gratis middag for alle deltagere.
Vel møtt!
PROGRAM
17.15-17.30: Snack og noe å drikke
17.30-17.35: Velkommen ved styreleder NHO Transport og Logistikk Region Midt-Norge, Dag Erling Stakvik
17.35-17.50: Hvor skal godset reise – og hvorfor angår det oss alle?
Hvorfor er det viktig å prioritere å få frem godset i et samfunnsperspektiv, både for private, næringslivet og i et beredskapsperspektiv - hvilke veivalg vi står overfor.
17.50-18.05: Veien eller sjøsiden?
Nasjonal transportplan legger opp til at 80% av fremtidens gods skal finne plass på veien, hvor er sjøsiden i dette regnestykket? Hva er styrkene og svakhetene ved de ulike transportformene?
18.05-18.20: Jernbanens rolle?
Er det på sporet av noe med framtidens godstransport og får de den til å gå på skinner?
18.20–18.30: Pause – kaffe og prat
18.30–19.20: Politisk debatt: Hvor skal godset ta veien i framtiden?
Deltakere fra ulike partier diskuterer:
- Hva vil partiene prioritere i transportpolitikken?
- Hvordan få mer gods fra vei til sjø og bane?
- Hvem skal ta regningen – og hvem skal ta styringen?
Inviterte partier: er Høyre, Ap, Frp, Sp og MDG
19.20–19.30/40 Spørsmål og kommentarer fra salen
Åpen mikrofon – vi åpner for spørsmål fra medlemmene
Har du innspill eller spørsmål i forkant? Send gjerne e-post til dag.erling.stakvik@norlines.no
Påmelding:
Meld deg/dere snarest på, men senest innen 22.august 2025 via e-post: dag.erling.stakvik@norlines.no.
Meld også ifra om du skal delta på middag og om du har allergier.
Velkommen til en ettermiddag med innsikt, diskusjon og politisk kraft!
Med vennlig hilsen
Dag Erling Stakvik/Styreleder Mobil – 901 28 383