Bli kjent med Rune Berg Stiansen
NHO LTs Ole A. Hagen har snakket med Rune Berg Stiansen, adm.dir i DSV Road om hvordan det siste året har vært for DSV og Schenker, som fusjonerte formelt 6 november 2025.
NHO LTs Ole A. Hagen har snakket med Rune Berg Stiansen, adm.dir i DSV Road om hvordan det siste året har vært for DSV og Schenker, som fusjonerte formelt 6 november 2025.
Samlet sett hadde DSV en omsetning på nesten 8 milliarder kroner i Norge i fjor, og Rune kommer inn på arbeidet med fusjonen, kultur, IT og det å jobbe i et børsnotert selskap med 140 000 ansatte.
Han kommer også inn på bransjens utfordringer på kort og lang sikt: både Digitoll, NVIT, gods på bane og ikke minst langsiktige beslutninger knyttet til infrastruktur.
- Jeg er opptatt av at bransjens posisjon og betydning for at samfunnet skal fungere, både i hverdagen og i et beredskapsperspektiv, avslutter Rune.
I denne serien intervjuer Ole A. Hagen ledere i våre medlemsbedrifter om status, utvikling og veien videre – med blikk mot 2026 og rammebetingelsene som påvirker dem.
Logistikk og transport handler om mer enn bare flytting av varer. Det handler om problemløsning, innovasjon og å knytte verden tettere sammen!