Arne Fosen er ny styreleder i NHO LT Sjø og havn

Publisert

Arne Fosen, havnedirektør i Drammen Havn, er valgt til ny styreleder i NHO Logistikk og Transport (NHO LT) sitt fagforum, Sjø og havn.

Fosen overtar vervet etter Tore Lundestad, som har ledet styret gjennom en viktig etableringsfase.

NHO LT Sjø og havn samler sentrale aktører innen havn, sjøtransport og logistikk, og arbeider for å styrke sjøtransportens konkurransekraft, bærekraft og rammevilkår i Norge.

– Jeg ser frem til å bidra til å videreutvikle NHO LT Sjø og havn som en tydelig og samlende stemme for verdikjeden med havner, havneoperatører, rederier og speditører. Skal vi lykkes med mer gods på sjø, må vi sikre forutsigbare rammevilkår og styrke samspillet mellom havn, næringsliv og myndigheter, sier Arne Fosen.

Fosen er havnedirektør i Drammen Havn, en av landets største importhavner for kjøretøy og en sentral aktør for regional og nasjonal logistikk.

Næringspolitisk direktør i NHO Logistikk og Transport, Ole A. Hagen, takker samtidig avtroppende styreleder for innsatsen:

– Tore Lundestad har gjort en svært viktig jobb i etableringen av NHO LT Sjø og havn. Han har bidratt til å samle bransjen og sette sjø og havn tydeligere på dagsorden. Samtidig er vi svært glade for at Arne Fosen nå tar over styreledervervet. Med hans erfaring og kompetanse får vi en solid og samlende leder for arbeidet videre, sier Hagen.

Meld meg på nyhetsbrev

Meld meg på nyhetsbrev

Avmeldingen er mottatt!

Din epost: