EU mottar i dag enorme mengder småpakker fra land utenfor unionen. Ifølge Europaparlamentet ble det importert rundt 4,6 milliarder lavverdisendinger til EU i 2024 – tilsvarende om lag 12 millioner pakker hver dag. Over 90 prosent av sendingene kom fra Kina.
De store volumene har skapt utfordringer for tollmyndighetene. EU mener dagens system gjør det vanskelig å kontrollere produktsikkerhet, håndheve regelverk og sikre like konkurransevilkår mellom europeiske og utenlandske nettbutikker. Som en del av EUs omfattende tollreform er det derfor vedtatt flere tiltak rettet mot e-handel.
Midlertidig tollavgift på 3 euro
Fra 1. juli 2026 innføres en midlertidig tollavgift på 3 euro per vare som sendes direkte til forbrukere i EU. Avgiften skal gjelde frem til den nye europeiske tollinfrastrukturen er på plass i 2028. Samtidig avvikles den tidligere tollfritaksordningen for varer med verdi under 150 euro. Målet er å redusere muligheten for underdeklarering og omgåelse av tollreglene.
Tollavgiften treffer alle såkalte distansesalg til forbrukere i EU, der verdien av den enkelte vare er under 150 euro. Med distansesalg menes salg som omfattes av definisjonen i EUs VAT Directive 2006/112 artikkel 14. Litt forenklet definerer EU et distansesalg med tre kriterier:
1. Varen selges fra en virksomhet utenfor tollunionen til en forbruker i unionen (B2C)
2. Selgeren står for eller organiserer transporten
3. Varen befinner seg utenfor tollunionen på leveringstidspunktet og sendes over en EU-grense som en del av salget
Det er viktig å være oppmerksom på at den flate tollavgiften beregnes per varelinje i en forsendelse. Dersom en forsendelse inneholder varer med ulike varenumre, beregnes det tollavgift med 3 euro per varetype. Dersom en forsendelse for eksempel inneholder 1 silkebluse og 2 ullbluser, skal det betales 6 euro i tollavgift.
Tollavgiften skal beregnes uavhengig av om varene innføres på ordinær måte eller gjennom EUs forenklede ordning for lavverdisendinger – IOSS.
Betydning for norske virksomheter
Selv om formålet bak den nye tollavgiften i første rekke er å begrense innførselen av lavverdivarer fra Kina, omfatter den alle land utenfor EUs tollunion. Dette gjør at også varer som selges fra norske netthandelsaktører omfattes av den nye ordningen. Det er grunn til å tro at tollavgiften vil gjøre det mindre attraktivt for slike aktører å opprettholde varelagre på norsk side av grensen.
Betydning for transport- og logistikkbransjen
Innføringen av tollavgiften får også konsekvenser for våre medlemmer som frakter denne typen varer. En særlig utfordring er at tollhåndteringen inn til EU med den nye ordningen vil bli mer omfattende enn i dag. Mange norske virksomheter er i dag momsregistrert i Sverige for å kunne foreta såkalt konsolidert fortolling inn til Sverige. Dette vil si at man sender et større antall forsendelser i bulk fra virksomheten i Norge til virksomheten i Sverige. På denne måten kan man fortolle varene inn til Sverige på én deklarasjon, før de sendes til forbrukerne, såkalt B2B2C.
I sin veiledning om regelverket er EU-kommisjonen tydelige på at slike løsninger treffes av omgåelsesregelen i UCC IA artikkel 243. Så lenge varene er å anse som distansesolgt, må hver forsendelse derfor fortolles på en egen deklarasjon til den enkelte forbruker. Dette innebærer en betydelig arbeidsmengde og økte kostnader ved frakt av denne typen varer.
NHOs oppfølging
NHO LT har tett dialog med medlemsbedrifter som treffes av disse endringene. Vi har også tett dialog med andre landsforeninger NHO-fellesskapet som representerer vareeiersiden. Norsk industri har tatt opp saken med norske myndigheter, se Ny toll for norsk nettsalg til EU.
For spørsmål om hvordan den nye tollavgiften treffer transport- og logistikkbransjen, kan tollansvarlig i NHO LT Anders Gautestad Jakobsen kontaktes.